Kategorie
Nauka angielskiego

Wakacyjny kurs angielskiego – nauka może sprawiać przyjemność

Dziś przyjrzymy się możliwościom praktycznej nauki języka angielskiego, której solidne fundamenty bez względu na charakter i poziom zaawansowania zapewniają wakacyjne kursy. Szlifowanie komunikatywnych umiejętności odbywa się w różnej formie, a zajęcia prowadzone są przy udziale takich osób jak lektor, tłumacz czy native speaker. Poprzez regularne uczestnictwo w dydaktycznych zajęciach, każdy jest w stanie zdobyć określoną wiedzę, która w przyszłości może okazać się przydatna w wielu dziedzinach życia. Kursy angielskiego przygotowywane są z dbałością i starannością po to, aby spędzając na nich wiele minut uzyskać możliwość sprawnego posługiwania się językiem. Ważne jest, aby kształceniu towarzyszyła przyjazna atmosfera, a szkoła językowa dysponowała przystępnym grafikiem w taki sposób, aby zajęcia można było dostosować do potrzeb najbardziej zapracowanego kursanta.

Czym są wakacyjne kursy?

Aby w skuteczny sposób przełamać barierę językową, potrzebne jest poznanie określonego zasobu słów, które potem należy utrwalać, posługując się mową w kontaktach międzyludzkich. Ważne jest, aby na naukę języka angielskiego przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, być konsekwentnym, a także korzystać z zaufanego źródła wiedzy lub pomocy doświadczonej kadry. Wakacje to dla młodzieży czas błogiego relaksu od szarej szkolnej codzienności, ale nie musi to wcale oznaczać przerwy od samorealizacji czy interaktywnych zajęć. Ciekawą formą spędzenia wolnych chwil może okazać się kurs angielskiego, którego czas trwania nie przekracza terminu zakończenia wakacji. Cała procedura kształcenia zazwyczaj zamyka się w przeciągu kilku tygodni. Elastyczność godzin i multimedialna forma lekcji (lektor/native speaker) pozwala na swobodne wykonywanie innych rutynowych czynności.

Język angielski jak każdy język obcy wymaga poznania odpowiedniej gramatyki, zasad ortografii, a co najważniejsze – płynnej i precyzyjnej wymowy. Tego wszystkiego można nauczyć się, wybierając wakacyjny kurs angielskiego, który jest w stanie zapewnić każda szkoła języków obcych. Profesjonalni lektorzy przekazują swoją wiedzę, prowadząc lekcje w komunikatywny i przystępny sposób, omawiając przygotowane materiały lub słuchając wypowiedzi uczestników. Na zajęciach językowych panuje miła atmosfera, a przy wysokim poziomie zaangażowania grupy nie ma konieczności korzystania z dodatkowych godzin. Kurs może też mieć warsztaty w formie online, dzięki czemu aby poszerzać swoje umiejętności językowe, nie trzeba przebywać w szkole.

Kursy językowe – przedział czasowy i specyfika realizacji

Kurs języka angielskiego w wakacje zazwyczaj trwa kilka tygodni (dostępne warianty mają m.in. 2,4 lub 6 tygodni). Charakter lekcji i godziny zajęć zależą od preferencji szkoły, zwykle przeznacza się na nie nie więcej niż 4 spotkania z lektorem / english native speakerem w tygodniu. Dydaktyka może być wykonywana zarówno w godzinach przed południem (kurs poranny np. 9-12), popołudniowych (kurs popołudniowy np. 13-16) lub wieczornych (zajęcia wieczorne np. 18-20). Poza tradycyjnymi wariantami kursu, istnieją również bardziej wymagające językowe odpowiedniki. Format intensywny ma z reguły napięty rozkład dni i czasu pracy. Wiąże się to z dużymi nakładami wysiłku i ograniczeniami na rzecz innych obowiązków i przyjemności. Opcja ta przewiduje spotkania nawet 7 dni w tygodniu i nie wyklucza interaktywności na pułapie nawet 50 godzin.

Oferta wielu szkół języków obcych zakłada weryfikację poziomu wiedzy już na początku kursu. Proces ten odbywa się poprzez przystąpienie do bezpłatnego egzaminu poziomującego, którego celem jest określenie faktycznego stanu kompetencji uczestnika. Zazwyczaj praca ma formę testu z przedziałem wyników, dostosowanym do określonych grup pod względem stopnia znajomości języka (np. A2+, B2, C1). English test nie powinien przekraczać 90 minut, a jego zaliczenie na daną ocenę zapewnia przepustkę do zajęć o wskazanym poziomie trudności. Każda szkoła ustala własny program dydaktyczny (tematyczne kursy językowe) i kieruje się oryginalnym sposobem przekazywania wiedzy, za co odpowiada profesjonalna kadra.

Ile kosztuje nauka języka angielskiego w wakacje?

Kursy wakacyjne mają różne koszty, w zależności od tego, na jaki tryb nauki oraz stopień intensywności zajęć zdecyduje się przyszły uczestnik. Najczęściej tego typu inwestycja wiąże się z wydatkami rzędu kilkuset złotych. Na kursie istnieje możliwość zamawiania dodatkowych lekcji w szkole bądź indywidualnych konsultacji z lektorem. Angielski w praktyce odbywa się w formie online, kontaktowej lub przybiera postać hybrydy. Model wakacyjny adresowany jest dla każdego – uczestnikami mogą być zarówno osoby dorosłe, jak również grono dzieci i młodzieży. Zajęcia kontaktowe / online wymagają opłat za poszczególne lekcje.